Schvaľujeme ústavu, traste sa!

Autor: Lucia Žitňanská | 23.3.2014 o 19:15 | Karma článku: 26,62 | Prečítané:  5994x

Mám zlý pocit z diskusie v parlamente k návrhu novely ústavy. Uvedomila som si naplno všetky riziká vyplývajúce z toho, že dnes máme otvorenú ústavu - a v parlamente pripravenú ústavnú väčšinu. Ten zlý pocit mám preto, že neviem, kde sú hranice niektorých mojich kolegov, ktoré v zápase o presadenie vety o ochrane manželstva do ústavy neprekročia.

Odcitujem len z vystúpenia podpredsedu KDH Jána Hudackého:

Ja si trúfam povedať, že pre mňa, kresťanského demokrata, je to hádam najvážnejšia téma celej mojej politickej misie odkedy som v politike. ... Dámy a páni, to čo sa deje v tzv. demokratickom svete, je už ďaleko za hranicou ľudskej prirodzenosti. ... Bez toho, aby som podliehal nejakým konšpiračným teóriám je dnes zrejmé, že úzke globálne formované skupiny ľudí majúcich svojich zástupcov v každej krajine, aj cez všelijaké sekty scientológov ..., ale aj cez zástavy na ambasádach, disponujúce nepredstaviteľnými finančnými zdrojmi sú schopní kúpiť celé vlády, parlamenty a médiá. V mene tzv. ochrany ľudských práv manipulujú s masami ľudí, potrebujú masy, ktoré nebudú viazané smiešnymi posvätnými zväzkami manželstva a rodinnými väzbami. Potrebujú závislé masy voľnomyšlienkárov, slepých vyznávačov novej kultúry, kultúry smrti, kultúry sexuálnej neviazanosti a materiálneho konzumizmu."

Keď podpredseda strany, akou je KDH, hovorí na pôde parlamentu o svete, do ktorého patríme, a stálo nás to po roku 1989 veľa úsilia, aby sme doňho patrili, ako o tzv. demokratickom svete, je to veľmi vážne.

Neviem dnes, kde sú hranice SMER-u, pokiaľ ide o ich zápas o moc. Neviem, čo všetko bude chcieť Smer dostať do ústavy, a aké podmienky si bude klásť, aby novela ústavy prešla. Robert Fico už hovorí, že v krátkom čase sa prezident stane podstatne dôležitejšou politickou figúrou, ako je premiér. Po diskusii v parlamente k návrhu novely ústavy tiež neviem, kde sú hranice KDH a niektorých ďalších kolegov, pokiaľ ide o ich zápas. Mám z tohto spojenia zlý pocit.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?