Schvaľujeme ústavu, traste sa!

Autor: Lucia Žitňanská | 23.3.2014 o 19:15 | Karma článku: 25,63 | Prečítané:  6010x

Mám zlý pocit z diskusie v parlamente k návrhu novely ústavy. Uvedomila som si naplno všetky riziká vyplývajúce z toho, že dnes máme otvorenú ústavu - a v parlamente pripravenú ústavnú väčšinu. Ten zlý pocit mám preto, že neviem, kde sú hranice niektorých mojich kolegov, ktoré v zápase o presadenie vety o ochrane manželstva do ústavy neprekročia.

Odcitujem len z vystúpenia podpredsedu KDH Jána Hudackého:

Ja si trúfam povedať, že pre mňa, kresťanského demokrata, je to hádam najvážnejšia téma celej mojej politickej misie odkedy som v politike. ... Dámy a páni, to čo sa deje v tzv. demokratickom svete, je už ďaleko za hranicou ľudskej prirodzenosti. ... Bez toho, aby som podliehal nejakým konšpiračným teóriám je dnes zrejmé, že úzke globálne formované skupiny ľudí majúcich svojich zástupcov v každej krajine, aj cez všelijaké sekty scientológov ..., ale aj cez zástavy na ambasádach, disponujúce nepredstaviteľnými finančnými zdrojmi sú schopní kúpiť celé vlády, parlamenty a médiá. V mene tzv. ochrany ľudských práv manipulujú s masami ľudí, potrebujú masy, ktoré nebudú viazané smiešnymi posvätnými zväzkami manželstva a rodinnými väzbami. Potrebujú závislé masy voľnomyšlienkárov, slepých vyznávačov novej kultúry, kultúry smrti, kultúry sexuálnej neviazanosti a materiálneho konzumizmu."

Keď podpredseda strany, akou je KDH, hovorí na pôde parlamentu o svete, do ktorého patríme, a stálo nás to po roku 1989 veľa úsilia, aby sme doňho patrili, ako o tzv. demokratickom svete, je to veľmi vážne.

Neviem dnes, kde sú hranice SMER-u, pokiaľ ide o ich zápas o moc. Neviem, čo všetko bude chcieť Smer dostať do ústavy, a aké podmienky si bude klásť, aby novela ústavy prešla. Robert Fico už hovorí, že v krátkom čase sa prezident stane podstatne dôležitejšou politickou figúrou, ako je premiér. Po diskusii v parlamente k návrhu novely ústavy tiež neviem, kde sú hranice KDH a niektorých ďalších kolegov, pokiaľ ide o ich zápas. Mám z tohto spojenia zlý pocit.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?