Diskvalificovaný minister

Autor: Lucia Žitňanská | 23.4.2013 o 8:10 | Karma článku: 27,00 | Prečítané:  6366x

Spoločné verejné obstarávanie z Horných Plachtiniec je taký slovenský podfuk. Akože verejný obstarávateľ akože transparentne obstaráva pre 25 verejných inštitúcií. Všetko je akože v súlade s právom. Všetci aktéri akože nechápu, v čom je problém. Akože dodržiavať zákon, a pritom ho obchádzať spôsobom, ktorým sa popiera jeho podstata a zmysel, je predsa na Slovensku zabehaná norma.

Akože verejný obstarávateľ v podaní s.r.o. sídliacej v Horných Plachtinciach je biznisový projekt súkromnej osoby, do kterého jeden starosta dodal pro forma obec, ktorej starostuje, pritom zjavne netuší, čo sa v nej deje.

Akože transparentnosť v podaní s.r.o. sídliacej v Horných Plachtinciach je zverejnenie verejného obstarávania bez podstatných informácií - pre koho sa obstaráva a za koľko sa bude obstarávať.

Obchádzanie zákona ako zo školských učebníc. Na obchádzanie zákona sú paragrafy.

Formálno-právne je to v poriadku, znie zaklínacia formulka podfukov na Slovensku. No toto zaklínadlo funguje len preto, že je pestované právnikmi, ktorí zastupujú tých, ktorým tento stav vyhovuje a tolerované mnohými politikmi. A akceptované mnohými vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami. Buď preto, že nevedia alebo preto, že sú na „tolerantných" politikoch alebo na tých, ktorým tento stav vyhovuje, závislí.

To nie je chyba práva. To je chyba ľudí, ktorí ho uplatňujú.

Ak minister Kaliňák uzatvorí zmluvu o spolupráci s akože verejným obstarávateľom, uzavrie rámcové a vykonávacie zmluvy s víťazmi akože transparentného verejného obstarávania, a keď sa to prevalí, tak to obhajuje - tak to ho v jeho pozícii diskvalifikuje. Diskvalifikuje ho to byť na pozícii ministra vnútra zodpovedného za centrálne verejné obstarávania pre všetky ministerstvá a diskvalifikuje ho to aj v pozícii zodpovedného za riadne vyšetrenie a vyšetrovanie takýchto slovenských podfukov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?