To by vám pre túto chvíľu malo stačiť. Bodka

Autor: Lucia Žitňanská | 26.6.2012 o 9:29 | Karma článku: 17,92 | Prečítané:  2686x

Nechcem v tejto chvíli obhajovať Zemkovú - bráni sa dobre aj sama. Jej jedinou šancou, ako očistiť svoje meno je využit všetky dostupné právne prostriedky, a to aj robí. Nechcem ani rozoberať právne argumenty. Hra o výklad zákona v parlamentnej rozprave mala v tomto prípade len jeden cieľ. Prekryť podstatu návrhu na odvolanie Zemkovej. A tou je politické rozhodnutie.

Najprv v centrále SMER-u padlo rozhodnutie generálnu riaditelku RTVS odvolať a až následne sa hľadal dôvod. Mail od občana prišiel vhod. Načo preveriť ako to naozaj bolo, načo vypučuť Zemkovú predtým, ako výbor odsúhlasí návrh.

Poslanec Jarjabek má vo veci jasno. Čo na tom, že Rada RTVS tvrdi, že k žiadnemu porušeniu zákona neprišlo, že Zemková predložila tri právne analýzy potvrdzujúce jej konanie, že ...

Poslanec Jarjabek, inak ten istý, ktorý predkladá návrh na odvolanie pani Zemkovej  z funkcie, mi v rozprave k môjmu vystúpeniu k programovému vyhláseniu vlády povedal:" Hovorili ste o tom, že chcete vedieť, ako budeme vládnuť, no veľmi jednoducho. Určite inak, ako ste vládli vy. A to by Vám pre túto chvíľu malo stačiť."

Ešte neuplynulo ani sto dní vlády a vidíme, čo to znamená inak vládnuť. Že je to úplne rovnako ako v rokoch 2006 až 2010. Róbert Fico má dnes komunikačnú stratégiu nastavenú inak. Ale politiku rovnako.

Mat 83 hlasov je pokušením. Môzu mať všetko a nevidia dôvod, preco by si nemali zobrat aj RTVS. Dnes RTVS. A zajtra? Zajtra vo verejnom priestore možno nebude účinkovat nikto, kto sa nebude páčit SMER-u.

A ak ktokoľvek bude cítit nespravodlivost a potrebovať ochranu, nebude mať inú možnosť, ako sa obrátit na inštitúciu ovládanu SMER-om.

PS: Aj Vy ste už počuli klebetu, že SMER už má vybratého kandidáta na generálneho prokurátora?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus na Námestí slobody architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.

DOMOV

Krajcer: Mečiarizmus sa už v RTVS nezopakuje, politici však pokušenie majú

Koaliční poslanci ho presviedčali, aby kandidoval.

ŠPORT

Pálffy kritizoval Lintnera, ten okamžite reagoval

Ďalší spor v slovenskom hokeji?


Už ste čítali?