Nechcem maľovať Fica na stenu, ale ...

Autor: Lucia Žitňanská | 9.3.2012 o 8:00 | Karma článku: 17,35 | Prečítané:  9771x

Dnes sa obraciam na vás, nerozhodnutí voliči. Predvolebné prieskumy ukazujú, ako by jedinou otázkou bolo, či 10. marca bude mať Smer nadpolovičnú väčšinu a ktoré z pravicových strán sa nedostanú do parlamentu? Takto ale môže stáť otázka len pre stávkarov. Pre tých, ktorí vo voľbách nechcú stávkovať, ale voliť, dávam na úvod otázku "čo bude po 10. marci?"

Predstavte si, že je nedeľa 11. marca. Fico ohlasuje v televízii, že vytvára vládu jednej strany. V nasledujúcich dňoch a týždňoch budeme počúvať, ako sa pripravuje a potom pozerať ako mení krok po kroku veci, ktoré posunuli za rok a pol Slovensko dopredu.

Budeme sa pozerať, ako sa v súdnictve znovu nadväzujú ťažko popretŕhané nitky s pochybnými ľuďmi. Budeme sa pozerať, ako berie nový minister spravodlivosti späť disciplinárne návrhy voči Štefanovi Harabinovi.

Ako sa k slovu dostáva arogancia moci namiesto otvoreného dialógu a naplno sa odhalí opäť napríklad pri teatrálnych tlačových konferenciách s hyenami a prostitútkami.

Budeme sa prizerať, ako Fico a jeho ľudia hľadajú priestor na rozhadzovanie verejných financií namiesto šetrenia. Budeme sa pozerať, ako pošliape ústavu, ak sa bude znovu voliť generálny prokurátor, hoci už jedného legitímne zvoleného máme.

Je to predstava, ktorá ma napĺňa obavou nielen ako političku, ale aj ako občianku. Verím, že je nás veľa, ktorým sa takáto predstava nepáči.

Je nás veľa, ktorí chcú, aby pokračovali zmeny, ktoré sme v uplynulom období začali - v otváraní justície, v boji proti korupcii, v boji s krízou. Aby sme sa neocitli medzi problémovými a zadlženými krajinami a aby vaše úspory na dôchodok neboli ohrozené.

Aj napriek tejto predstave však váhate, či a komu dáte svoj hlas? Rozumiem vám, že chcete mať istotu, že pravicoví politici majú záujem nielen o váš volebný lístok, ale že váš hlas budú počúvať celé 4 roky.

Oprávnene chcete, aby nám záležalo nielen na vašej podpore, ale aj názore. Chcete skutky, nielen sľuby.

Od roku 2007 som v politike stavala na zodpovednom prístupe a nie gestách. Uprednostňovala som postupné dôsledné kroky, ktoré majú šancu priniesť dlhodobé zmeny v súdnictve. Nie som politička zbytočných veľkých slov.

Som radšej političkou, za ktorou je vidieť konkrétna práca a výsledky. Keď sa rozhodnem veci meniť, idem za svojím cieľom férovo, no dôrazne.

Platilo to o mojej práci na ministerstve a som presvedčená, že aj vďaka tomu sa mi podarilo presadiť všetky zmeny s podporou celej koalície.

Takáto je aj moja predstava o SDKÚ-DS a aj o budúcej vláde. Rozumiem, že sľuby nestačia.

Počujem váš odkaz, že chcete úspešnú a zároveň dôveryhodnú SDKÚ-DS. Ja k nej chcem prispieť svojou kandidatúrou na predsedníčku SDKÚ-DS. Pri tomto rozhodnutí sa spolieham na vás a ponúkam vám alternatívu.

Ešte nie je nedeľa 11. marca. Iný, ako ten vyššie spomenutý povolebný scenár, je stále možný. Nie je rozhodnuté. V sobotu rozhodnete práve vy, nerozhodnutí voliči.

Každý z Vás má 1 hlas a 4 krúžky. Spolieham sa aj na vás.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?