Diskvalificovaný minister

Autor: Lucia Žitňanská | 23.4.2013 o 8:10 | Karma článku: 27,00 | Prečítané:  6357x

Spoločné verejné obstarávanie z Horných Plachtiniec je taký slovenský podfuk. Akože verejný obstarávateľ akože transparentne obstaráva pre 25 verejných inštitúcií. Všetko je akože v súlade s právom. Všetci aktéri akože nechápu, v čom je problém. Akože dodržiavať zákon, a pritom ho obchádzať spôsobom, ktorým sa popiera jeho podstata a zmysel, je predsa na Slovensku zabehaná norma.

Akože verejný obstarávateľ v podaní s.r.o. sídliacej v Horných Plachtinciach je biznisový projekt súkromnej osoby, do kterého jeden starosta dodal pro forma obec, ktorej starostuje, pritom zjavne netuší, čo sa v nej deje.

Akože transparentnosť v podaní s.r.o. sídliacej v Horných Plachtinciach je zverejnenie verejného obstarávania bez podstatných informácií - pre koho sa obstaráva a za koľko sa bude obstarávať.

Obchádzanie zákona ako zo školských učebníc. Na obchádzanie zákona sú paragrafy.

Formálno-právne je to v poriadku, znie zaklínacia formulka podfukov na Slovensku. No toto zaklínadlo funguje len preto, že je pestované právnikmi, ktorí zastupujú tých, ktorým tento stav vyhovuje a tolerované mnohými politikmi. A akceptované mnohými vyšetrovateľmi, prokurátormi a sudcami. Buď preto, že nevedia alebo preto, že sú na „tolerantných" politikoch alebo na tých, ktorým tento stav vyhovuje, závislí.

To nie je chyba práva. To je chyba ľudí, ktorí ho uplatňujú.

Ak minister Kaliňák uzatvorí zmluvu o spolupráci s akože verejným obstarávateľom, uzavrie rámcové a vykonávacie zmluvy s víťazmi akože transparentného verejného obstarávania, a keď sa to prevalí, tak to obhajuje - tak to ho v jeho pozícii diskvalifikuje. Diskvalifikuje ho to byť na pozícii ministra vnútra zodpovedného za centrálne verejné obstarávania pre všetky ministerstvá a diskvalifikuje ho to aj v pozícii zodpovedného za riadne vyšetrenie a vyšetrovanie takýchto slovenských podfukov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?