To by vám pre túto chvíľu malo stačiť. Bodka

Autor: Lucia Žitňanská | 26.6.2012 o 9:29 | Karma článku: 17,92 | Prečítané:  2670x

Nechcem v tejto chvíli obhajovať Zemkovú - bráni sa dobre aj sama. Jej jedinou šancou, ako očistiť svoje meno je využit všetky dostupné právne prostriedky, a to aj robí. Nechcem ani rozoberať právne argumenty. Hra o výklad zákona v parlamentnej rozprave mala v tomto prípade len jeden cieľ. Prekryť podstatu návrhu na odvolanie Zemkovej. A tou je politické rozhodnutie.

Najprv v centrále SMER-u padlo rozhodnutie generálnu riaditelku RTVS odvolať a až následne sa hľadal dôvod. Mail od občana prišiel vhod. Načo preveriť ako to naozaj bolo, načo vypučuť Zemkovú predtým, ako výbor odsúhlasí návrh.

Poslanec Jarjabek má vo veci jasno. Čo na tom, že Rada RTVS tvrdi, že k žiadnemu porušeniu zákona neprišlo, že Zemková predložila tri právne analýzy potvrdzujúce jej konanie, že ...

Poslanec Jarjabek, inak ten istý, ktorý predkladá návrh na odvolanie pani Zemkovej  z funkcie, mi v rozprave k môjmu vystúpeniu k programovému vyhláseniu vlády povedal:" Hovorili ste o tom, že chcete vedieť, ako budeme vládnuť, no veľmi jednoducho. Určite inak, ako ste vládli vy. A to by Vám pre túto chvíľu malo stačiť."

Ešte neuplynulo ani sto dní vlády a vidíme, čo to znamená inak vládnuť. Že je to úplne rovnako ako v rokoch 2006 až 2010. Róbert Fico má dnes komunikačnú stratégiu nastavenú inak. Ale politiku rovnako.

Mat 83 hlasov je pokušením. Môzu mať všetko a nevidia dôvod, preco by si nemali zobrat aj RTVS. Dnes RTVS. A zajtra? Zajtra vo verejnom priestore možno nebude účinkovat nikto, kto sa nebude páčit SMER-u.

A ak ktokoľvek bude cítit nespravodlivost a potrebovať ochranu, nebude mať inú možnosť, ako sa obrátit na inštitúciu ovládanu SMER-om.

PS: Aj Vy ste už počuli klebetu, že SMER už má vybratého kandidáta na generálneho prokurátora?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?